Таємний зміст символіки в біотату мехенді

У цій статті мова піде про походження та значення деяких символів мехенді. Ми розглянемо найпопулярніші орнаменти і дізнаємося, як вони трактуються в різних країнах.

Символ-основа Індійський Огірок в мехенді

Одним із символів, що часто зустрічаються в тату хною, є каплевидний розписний візерунок. Його малюють на тканинах і на тілі, чоловікам і жінкам. Найчастіше його називають «огірок» або «індійський огірок».

Мехенді з індійським огірком «Пейслі». Майстер Ксенія Свириденко
Мехенді з індійським огірком «Пейслі». Майстер Ксенія Свириденко

Однак в різних культурах цей символ має різні назви і легенди. Наприклад, в Азербайджані цей візерунок називається Бута, що в перекладі означає вогонь. Але не просто вогонь, а вогонь як рушійна сила, як символ життя.

Також на Сході росте така рослина — Бута. Воно має п'янкий аромат і здійснює наркотичний вплив. Цю рослину запалювали в храмах і домах зеленої богині Веги, покровительки природи і всього живого.

В Індії цей орнамент символізує пророщене зерно, що також являє собою основу життя. Ним розписують руки молодят, вагітних жінок і навіть дітей.

У всіх арабських країнах Індійський огірок називають Сльозою Аллаха. Майстри мехенді малюють цей орнамент з побажанням щастя і добра.

В Європу зображення Індійського огірка потрапило завдяки британським військовим, які привозили тканини з цим орнаментом зі Сходу.

Ще однією поширеною назвою цього розпису є Пейслі. Так називається місто в Шотландії, в якому в 1800 році масово виробляли тканини із зображенням Індійського огірка.

Символ Слон

Зображення слона часто зустрічається на Сході, в тому числі і в розпису мехенді. Однак воно може мати різне смислове значення.

З одного боку всім відомо, що в Індії ці тварини служили як їздові для царів і знатних вельмож. Тому зображення слона ідеально підходить для людей, які прагнуть до лідерства і влади. Адже вважається, що слони мають усі якості своїх господарів-правителів.

З іншого боку, покровителем слона в Індії є бог Індра, який посилає на Землю дощ. Тому крім якостей лідерства і влади, слон є символом достатку й родючості.

Мало хто знає, що в Китаї слон є символом щастя. Існує вислів «скакати на слоні». Воно за своїм звучанням китайською мовою збігається зі словом щастя. Прийнято вважати, що ця благородна тварина приносить удачу, любов та благополуччя.

Мехенді «Слон»
Мехенди «Слон». Майстер Ксенія Свириденко

Крім цього, зображення слона в розпису мехенді може символізувати:

  • безсмертя та довголіття, адже слони живуть дуже довго;
  • передбачливість, мудрість та почуття міри;
  • військову доблесть, славу, перемогу над смертю.

Які якості розвиває в людях зображення слона

Вважається, що у чоловіків образ слона підвищує рівень благородства і відваги, а в жінках - миролюбність, любов та гідність. Людям похилого віку слонів малюють, щоб продовжити роки, а нареченим — для якнайшвидшого продовження роду.

Мехенді з квіткою лотоса

Квітка Лотоса є одним із символів Індії, його зображення таїть в собі глибокий сакральний зміст. Фізіологія цієї рослини досить цікава.

Так, квітка лотоса росте у воді й не харчується земними соками. Його корінь знаходиться в мулі й уособлює матерію, стебло тягнеться крізь воду і відображає душу, а квітка, яка прагне до сонця, символізує дух.

Як вода не торкається пелюсток лотоса, так і дух не підвладний спокусам земного світу. Тому лотос є символом чистоти і святості, духовності й вічного життя.

Квітка лотоса відкривається зі сходом сонця і перетворюється в бутон на заході, а потім, знову розпускається на світанку. Така «поведінка» квітки символізує нескінченний цикл народження і смерті.

В Індії лотос співвідноситься з жіночим лоном — йоні (????) і відображає богиню-матір, яка є джерелом сакральної сили.

В Єгипті лотос символізує повернення молодості і відновлення життєвих сил.

Мехенді «Лотос»
Мехенді «Лотос». Майстер Ксенія Свириденко

Мехенді із зображенням лотоса люблять носити люди, що захоплюються духовними практиками.

Який вплив матиме мехенді із зображенням лотоса на сутність людини

Вважається, що мехенді з лотосом допоможе:

  • співналаштуватися на спілкування з вищими силами;
  • отримати мудрість і благословення згори;
  • повернути собі якості чистоти й духовності;
  • звільнитися від впливу матеріального світу;
  • наповнити своє життя духовним змістом.

Павич

Ще одним популярним і не менш цікавим символом, який використовують майстри мехенді, є павич. Зрозуміло, це не просто так — адже цей птах має незвичайну красу, а оперення його хвоста показує світові 365 різних відтінків — рівно стільки, скільки днів у році.

Можливо тому в християнстві колірна палітра павичевого хвоста — символ здобуття цілісності, мудрості та нетлінності душі, а сам павич названий райським птахом.

За легендами Індії павич — тварина бога Брахми — верховного Бога, який створив усе живе. Крім цього, павич є атрибутом двох прекрасних богинь: Лакшмі — богині процвітання, благополуччя та успіху, і Сарасваті — покровительки музики, поезії та мистецтв.

В Ісламі павич є символом космосу, місяця й сонця одночасно, а білі очі на його пір'ї — зірками, що символізують чисте, незатьмарене споглядання істини.

У Китаї павич уособлює велич, гідність і належність до вищого суспільства. Перо павича вручали імператорові, як символ прийняття влади.

Мехенді з павичем. Майстер Ксенія Свириденко
Мехенді з павичем. Майстер Ксенія Свириденко

Що корисного внесе у ваше життя зображення павича?

Малюйте мехенді з павичем, якщо вам не вистачає в житті свята, різноманітності й магії. Павич допоможе збільшити енергію творчості, політ фантазії та радості життя.

Малюйте павичів, якщо хочете поліпшити фінансову сферу життя, посилити почуття власної гідності, підвищити самооцінку.