Кожен майстер і навіть любитель мехенді хоча б раз повинен спробувати виготовити хну для мехенді самостійно!
Це творчий процес, в результаті якого у вас, по-перше, вийде максимально стійкий і якісний малюнок: адже чим свіжіша паста — тим довше носитиметься тату. А по-друге, будь-яке змішування природних компонентів: хни, ефірних масел, трав — це особливе таїнство, в процесі якого ви привнесете свою енергетику і обов'язково отримаєте віддачу.
Візерунок мехенді, нанесений пастою власного приготування буде для вас ще більшим оберегом і джерелом сили і краси.
У цій статті ми поговоримо про способи приготування пасти для мехенді, про те, яку хну використовувати краще всього.
Провідні майстри мехенді рекомендують використовувати раджастанську хну. Її консистенція і властивості дають змогу малювати витончені орнаменти та виводити тонкі лінії.
Саме в цьому регіоні Індії виробляється основна частина всієї Індійської хни. Ґрунт в Раджастані вважається найбільш придатним для лавсонії — рослини, з листя якої роблять хну.
Крім хни, для приготування якісної пасти необхідні такі інгредієнти:
Для приготування пасти для мехенді знадобиться порошок хни, фруктоза, вода, ефірні масла і керамічний посуд
Перед приготуванням пасти хну необхідно просіяти, щоб відокремити великі грудочки і зайві частинки. Зробити це можна через марлю, складену в декілька разів або через капронову панчоху.
Якщо хна продається саме для мехенді, то просівати її не потрібно, вона вже дуже дрібна. До речі, в нашому магазині продається саме така раджастанська хна потрійного помелу.
Посуд для змішування всіх інгредієнтів краще використовувати скляний або череп'яний, щоб його поверхня була гладка. Просівати і змішувати хну краще дерев'яною або пластиковою ложечкою.
Металева ложка, так само як і металевий посуд не підходить тому, що хна може вступити в кислу реакцію з поверхнею посуду, і тоді її пігмент гірше проявлятиметься на вашій шкірі, ніж міг би.
Приготована суміш для мехенді може зберігатися в холодильнику максимум 2 тижні, тому готувати пасту слід в такому обсязі, щоб використати її за цей час.
У професійних салонах для кожного тату хну замішують окремо.
У просіяну хну потроху потрібно додавати сік лимона або воду, при цьому постійно помішуючи хну. Сік лимона необхідний для створення лужного середовища, в якій хна виділяє забарвлюючий пігмент.
Додаємо в порошок хни воду і перемішуємо до стану однорідної маси
Наступний інгредієнт — це цукор або фруктоза. Вони необхідні для того, щоб хна мала тягучу консистенцію і не тріскалася на шкірі. Цукор теж потрібно додавати потроху, щоб не зіпсувати консистенцію хни.
Постійно помішуаємо хну і спостерігаємо за реакцією. Якщо паста стала тягучою і тягнеться за ложкою — значить цукру ми додали достатньо.
Перевіряємо тягучість хни після додавання фруктози
Завершальний інгредієнт — це ефірні масла, вони потрібні для створення вуглецевої реакції, за допомогою якої пігменти хни вивільняються ще краще і малюнок проявляється на шкірі набагато яскравіше.
Ефірні олії роблять колір мехенді яскравішим
Після приготування суміші їй необхідно дати настоятися. Накриваємо отриману пасту харчовою плівкою так, щоб плівка щільно притискалася до суміші і кисень не проникав під її поверхню. Зверху так само щільно накриваємо паперовою серветкою. І залишаємо в теплому місці на 12 годин, якщо суміш на лимоні. Якщо суміш на воді, то можна менше, але не менше 2-х годин.
Зіскрібаємо пасту мехенді зі стінок посуду
Щільно закриваємо хну харчовою плівкою, накриваємо зверху паперовою серветкою і даємо настоятися
Після того, як хна настоялась, знімаємо паперову серветку і бачимо, що вона забарвилася
Для двох-трьох конусів мехенді вам знадобиться:
Коли отримана суміш настоїться, її потрібно розкласти в конуси — і можна приступати до роботи!
Замовляйте якісну хну з Раджастану і приємної вам творчості!