Як продовжити життя мехенді

Правда чи ні, але подейкують, що в індійських наречених мехенді тримається цілих 2 місяці!

Їм-то добре! З моменту нанесення менді — і аж поки воно не зникне з їхнього тіла, вони повністю звільнені від усіх домашніх обов'язків! Весь цей період вони присвячують знайомству з новою сім'єю і вивченню традицій даного роду.

А може вони нишком бігають і підмальовують собі візерунок, щоб таким чином продовжити відпочинок від побутових турбот :) ?

Сьогодні жоден з наших майстрів мехенді не обіцятиме Вам такий тривалий термін життя біо-тату хною. В середньому гарантують 1-2 тижні. Одиниці дають термін до 4-х тижнів. Однак це скоріше недосяжний максимум... Зазвичай за місяць у людини повністю оновлюються всі клітини шкіри, тому за 30 днів від малюнка не залишиться й сліда.

Так від чого ж залежить тривалість життя мехенді?

І чому ж усе-таки в індіанок малюнок тримається довше? Розберемо основні фактори, що впливають на збереження мехенді:

Фактор 1. Розташування та щільність малюнка. Кожна ділянка тіла по-різному реагує на фарбу. Наприклад, на долонях малюнок тримається в 2-3 рази довше, ніж на зап'ясті або на плечі. Це пояснюється тим, що регенерація верхнього шару шкіри на долонях відбувається повільніше.

Мехенді на долоні та зап'ясті. На долоні темніше, на зап'ясті — світліше

Мехенді на долоні та зап'ясті. На долоні темніше, на зап'ясті — світліше

Також впливає і щільність візерунка. В Індії малюнком закривають мало не все тіло і при цьому сам візерунок дуже щільний. Таким чином до шкіри проникає велика кількість фарбувального пігменту, який відповідно і довше там тримається.

У нас в основному прийнято малювати невеликі композиції — як аксесуар, що доповнює образ, або як біо-тату. Такий «самотній» малюнок і сходить швидше — він просто «розчиняється» у шкірі, бо концентрація пігменту виходить набагато меншою.

Фактор 2. Індивідуальні особливості шкіри й організму, а саме:

- як швидко регенерують клітини шкіри. Крім фізіології тут впливає ще й пора року: взимку цей процес уповільнюється, а до літа, навпаки — активізується;

- схильність людини до пітливості: чим вона вища — тим швидше сходить колір малюнку. Можна внести невеликі корективи, вилучивши дуже гарячу їжу і питво, занадто активні або часті тренування, одяг, що не пропускає повітря, і, звісно, сауну або лазню;

- рівень пігментації шкіри: це як із загаром, який у когось сходить швидко, а в когось тримається набагато довше — це генетичний фактор, на який жодним чином вплинути не можна;

Швидше за все, індійські дівчата за всіма цими особливостями виграють у європейок. До того ж для них мехенді — це традиція, яка вже багато століть передається з покоління в покоління, тоді як до нас це мистецтво прийшло буквально років 7-8 тому. Напевно їх шкіра вже на генетичному рівні звикла до носіння менді і тому зберігає його довше.

Фактор 3. Частота контакту з водою та милом.

З цим пунктом все зрозуміло... Гарячі ванни на деякий час скасовуються — краще їх замінити не дуже теплим душем. Щоденне відвідування басейну або плавання в морі теж значно зменшить час носіння мехенді. Скраб та мило з мочалкою на місці малюнку категорично не можна застосовувати — хіба що в тому разі, тільки якщо ви вирішили позбутися свого тату скоріше :).

Можна захистити візерунок, якщо перед прийомом ванни або плаванням змастити його будь-яким рослинним маслом (краще оливковим чи кокосовим) або спеціальним маслом для догляду за мехенді. Також якщо малюнок знаходиться на кистях рук або долонях — обов'язково слід одягати перчатки перед миттям посуду та будь-яким тривалим контактом з водою.

Масло для мехенді

Проте найважливіший тут момент: протягом першої доби місце малюнку краще взагалі не мочити. Якщо доба — це занадто довго, тоді хоча б перші 6-8 годин.

Фактор 4. Вид, якість та свіжість хни

Якщо мова йде про кольорову фарбу на основі хни, вона тримається зазвичай не більше 4-5 днів, а біла «хна» й того менше.

Біле мехенді

Малюнок білою хною тримається до першого контакту з водою

Що стосується натуральної хни, то чим дрібніший помел і свіжіша фарба — тим краще вона береться і тримається на шкірі. Важливо також, чи витримує виробник технологію виготовлення мехенді. Наприклад, чи є у складі ефірні масла, які розширюють пори. Чи в достатній кількості і якої вони якості? Хороші ефірні олії досить дорогі і тому деякі виробники на них можуть економити. Зрозуміло, наш магазин з подібними справ не має. Наприклад, у популярній серед майстрів мехенді натуральній хні Kaveri використовується ефірне масло Нілґірі.

Є помилкова думка, що чорна хна тримається довше, ніж будь-яка інша. Це може бути тільки в тому випадку, якщо концентрація урзолу в ній дуже висока. Але слід пам'ятати, що цей хімічний барвник може спричиняти алергію та навіть сильний опік шкіри.

Перевірити, що концентрація урзолу в чорній хні в межах норми, можна простим способом. Якщо чорний відтінок з малюнку зникає після того, як його гарненько потерти мочалкою з милом та він набуває кольору натуральної хни, значить, що концентрацію урзолу не перевищено. Але такий малюнок триматиметься не довше, ніж класичний мехенді. Що вибрати — зайвий тиждень носіння мехенді та ризик здоров'ю або безпеку з меншими термінами — вирішувати вам.

Ми взагалі вирішили відмовитися від хни, до складу якої входять шкідливі компоненти, такі як урзол чи аміак, та вибираємо тільки безпечну кольорову хну (в тому числі й чорну) фірми Golecha! Так, нехай вона тримається менше часу, але натомість від неї немає ніякої шкоди здоров'ю.

Фактор 5. Технологія нанесення та догляду за мехенді

Це один з найбільш ключових та найскладніших чинників. Сюди входить підготовка шкіри, зовнішні умови роботи, нюанси малювання, правильне завершення процесу та подальший догляд.

Тут є велика кількість правил, нюансів та секретів. Тому їх ми докладно розглянемо в окремій статті.