У статті «Скільки тримається тату хною? 5 факторів, що впливають на життя мехенді» ми докладно розглянули ті, на які вплинути не завжди можна — це й генетичні особливості, і якість хни, і контакт з водою, і місце розташування малюнка.

Однак, все-таки від нас, тобто від тієї людини, яка наносить малюнок, а також від того, кому малюють хною — дуже сильно залежить час життя малюнка. Якщо майстер підбирає необхідні умови і дотримується технології нанесення мехенді, а «господар малюнка» виконує правильну підготовку, а потім забезпечує необхідний догляд, то можливо продовжити термін носіння мехенді в 2 рази і більше.

У цій статті докладно розглянемо процес підготовки до нанесення мехенді. Його можна розбити на такі кроки:

Крок 1. Фарба мехенді не повинна бути холодною. Зазвичай її зберігають в холодильнику — але якщо такою фарбою почати малювати по шкірі — то, по-перше, у людини будуть неприємні відчуття, а по-друге, на шкірі звужуватимуться пори і фарба погано вбереться. Тому перше, що потрібно зробити — це заздалегідь дістати хну з холодильника, і покласти її в тепле місце. Однак не дуже перегрівайте її — щоб хна не стала дуже рідкою. Оптимально, якщо температура фарби буде збігатися з температурою тіла людини.

Якщо фарбу потрібно швидко нагріти — можна покласти її в теплу воду (за умови, що конус або тюбик герметично закритий). Зрозуміло, його не можна розігрівати в мікрохвильовці, тому що він може лопнути.

Крок 2. Необхідно вибрати відповідне місце для роботи. Приміщення повинно бути комфортно теплим. Таким, щоб пори на шкірі були максимально розширені, але не до такої міри жарким, щоб з них почав виділятися піт — це завадить і вбиранню хни, і навіть може зіпсувати чіткість малюнка.

Якщо ж людині буде холодно, то пори в місці нанесення мехенді будуть звужені, відповідно фарба вбереться погано і малюнок протримається недовго.

Кожна людина і її шкіра в тому числі по-різному реагують на температуру повітря. Відштовхуватися можна від 26-29 градусів, але краще орієнтуватися на відчуття тієї людини, якій малюють мехенді.

Вологість в приміщенні не менш важлива — занадто сухе повітря призведе до того, що хна на шкірі швидко висохне. А як тільки вона висохне — процес вбирання фарби закінчиться. Чим менше її вбереться — тим швидше вона потім зійде.

З цієї ж причини ні в якому разі не можна досушувати візерунок феном, а також небажано наносити малюнок на свіжому повітрі, якщо на вулиці вітряно.

Оптимальна вологість для роботи 60-70% (її можна виміряти за допомогою гігрометра). Якщо вологість у вашому приміщенні низька — можна вдатися до зволоження малюнка з пульверизатора, щоб запобігти його передчасному висиханню. Але робити це слід не відразу після нанесення, і не тоді, коли хна вже майже висохла. Оптимально — через 10-15 хвилин, коли хна вже трохи «схопиться», але ще не встигне повністю засохнути.

Особливо це стосується тонких ліній — адже вони висихають швидше за все. Їх бажано зволожити хоча б 1 раз у процесі роботи, навіть якщо вологість у вас і в нормі, для того щоб вони висохли одночасно з усім іншим малюнком.

Крок 3. У тому місці, де розміщуватиметься малюнок, шкіру бажано повністю звільнити від волосся. В ідеалі їх просто збрити, тому що якщо волосся товсте — воно перешкоджатиме всмоктуванню хни, а якщо волосся стирчить — то воно може перешкодити процесу малювання.

Виняток становить ситуація, якщо волосся в даному місці тоненьке, рідке і лежаче — тоді його можна залишити. Однак у будь-якому випадку при збриванні волосся виходить ефект додаткового скрабу. Забирається грубіший верхній шар клітин і тому проникність фарби в глибокі шари шкіри буде краще, а значить — хна протримається довше. Це можна зробити і заздалегідь, але не раніше ніж за добу.

Крок 4. Місце, де буде мехенді, потрібно дуже ретельно помити з милом. Бажано повторити цю процедуру 2 рази (як при митті голови) — для того, щоб прибрати і пил, і жир, який виділяє шкіра. Мити краще гарячою водою і безпосередньо перед малюванням.

Дуже добре буде застосування скрабу — він прибере верхній шар напів-відмерлих і грубіших клітин, який буде заважати процесу вбирання фарби. Однак, якщо ви в цей день вже пройшлися по шкірі бритвою, то тоді скрабом користуйтеся обережно, щоб не переборщити зі зняттям епітелію — може бути почервоніння або подразнення і тоді нанесення хни може викликати неприємні відчуття.

Малювання мехенді — це медитативний процес і він перш за все повинен принести задоволення і розслаблення! Пам'ятайте про це.

На цьому процес підготовки до процесу нанесення мехенді закінчений. Самі правила нанесення візерунка, особливості завершення процесу і подальший догляд ми розглянемо в наступній статті.